Strona główna
Wieczorek pożegnalny klasy 8
W środę, 3 czerwca b.r. uczniowie klasy 8, bawili się na wieczorku pożegnalnym wraz z zaproszonymi gośćmi: nauczycielami oraz koleżankami i kolegami z klasy 7. Wieczorek został zorganizowany przez rodziców, którym dzieci są bardzo wdzięczne i gorąco dziękują.
Bal rozpoczęto polonezem, przygotowanym pod kierunkiem p. Anety Pęksy. Następnie były podziękowania, zdjęcia, poczęstunek i świetna zabawa. Wszyscy w pięknych, uroczystych strojach prezentowali się bardzo elegancko i dostojnie.
Wycieczka do Edukacyjnego Parku Rozrywki „Farma Iluzji” w Trojanowie
Dnia 8 czerwca 2026 roku uczniowie klas I–III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyli w niezwykłej wycieczce do Edukacyjnego Parku Rozrywki „Farma Iluzji” w Trojanowie. Podróż odbyła się autokarem, a nad bezpieczeństwem i dobrą atmosferą podczas wyjazdu czuwały panie: Anita Dobrzyńska, Dorota Misztal, Marta Sagan, Anna Sobolewska oraz Edyta Sowisz-Stolarek.
Dzień Roweru u przedszkolaków
3 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień Roweru. Celem świętowania było promowanie tego ekologicznego, niedrogiego środka transportu, dzięki któremu możemy prowadzić zdrowy tryb życia. Już od samego rana dzieci nie mogły doczekać się wyjścia na halę sportową i pochwalenia się swoimi umiejętnościami jazdy na rowerze czy hulajnodze.
Chrupiące bułeczki u przedszkolaków
Z okazji Dnia Bułki przedszkolaki zaprosiły Panią Ewę Kowalczyk z Gminnej Biblioteki Publicznej w Sernikach na zajęcia biblioteczno- kulinarne.
Spotkanie rozpoczęło się od przekazania ważnych informacji o mące. Skąd się ona właściwie bierze? Jak kiedyś uprawiano zboże, a jak robi się to dziś? Co się dzieje w młynie? Czym różnią się mąki i dlaczego te ciemniejsze są zdrowsze? Jakie pieczywo je się w różnych zakątkach świata i dlaczego trzeba unikać takiego, które ma w składzie konserwanty? Dzieci z dużym skupieniem słuchały tekstu książki pt. „Wiem co jem- chlebek”- N. Gouny, F. Laurent, K. Grzyb. Niejednokrotnie podawały stosowne przykłady ze swoich doświadczeń z wypiekami, zbożem, czy maszynami, którymi posługują się rolnicy uprawiający zboże.
Biblioteczny maj w naszej szkole
Maj jest miesiącem książek i czytelnictwa, więc promotorzy w osobach bibliotekarzy i nauczycieli dwoją się i troją, aby zachęcić do sięgania po książkę już najmłodszych czytelników.W naszej szkole wzięliśmy udział w działaniach bibliotecznych, które zawierały różnorodne aktywności zainspirowane konkretnymi pozycjami książkowymi. Składalismy papier metodą origami z iście japońską precyzją, malowaliśmy obrazy jak natchnieni artyści, a także podejmowaliśmy próby pisania piórem, niczym średniowieczni mnisi. Zwieńczeniem najpiękniejszego miesiąca w roku była akcja "Czytanie na polanie", która zmotywowała naszych najmłodszych kolegów do zabawy z książką na świeżym powietrzu.
Zakończenie akcji „Gorączka Złota”
Zakończyliśmy udział w akcji „Gorączka Złota” organizowanej przez Szkolne Koło PCK. Zebrane monety zostały przekazane do Powiatowego Oddziału PCK, skąd trafią jako wsparcie finansowe dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i okazane serce. Łącznie udało nam się zebrać 23,5 kilograma monet.
Logowanie
Godziny dzwonków
Czwartek 11.06.2026Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
