Życzenia
Jasełka "Radosna noc w Betlejem"
Radosne świętowanie Bożego Narodzenia w naszej szkole rozpoczęliśmy w czwartek 19 grudnia wigilią szkolną. Podtrzymując piękną tradycję uczniowie klasy II i VI przedstawili Jasełka pt: ,,Radosna noc w Betlejem” Opiekunami przedstawienia byli pani A. Dobrzyńska, pani A. Pęksa i pan Adam Krzewski. Uczniowie - aktorzy w pięknych strojach uroczyście wyrecytowali swoje kwestie oraz wyśpiewali kolędy i życzenia. W obecności księdza proboszcza Wojciecha Kamińskiego, zaproszonych gości, uczniów, nauczycieli i zgromadzonych rodziców pani dyrektor Małgorzata Krzewska przekazała zebranym piękne życzenia świąteczne. Następnie była wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, życzenia i degustacja smacznych potraw wigilijnych przygotowanych przez rodziców. Wspólne kolędowanie wszystkich zebranych podkreśliło magię Świąt i zjednoczyło społeczność szkolną i lokalną.
24
Uczniowie klasy I eksperymentują ze śniegiem
Pomimo, że święta i zima tuż, tuż, śniegu za oknem brak.
Uczniowie klasy pierwszej postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i sami wyprodukowali sztuczny, ale jednak śnieg.
Zabawy i eksacytacji było przy tym sporo, a doznania sensoryczne zachwyciły naszych pierwaszków.
Niestety, mieliśmy za małą ilosć do zaśnieżenia całej okolicy, ale udało nam się zamknąć go troszkę w pamiątkowej bombce, która zawisła na klasowej choince.
1
Relacja ze spotkania z panem Robertem Gondkiem
W dniu 18.12.2024 r., uczniowie klasy V i VI naszej szkoły mieli wyjątkową okazję spotkać się z panem Robertem Gondkiem, znanym fotografem i podróżnikiem, który prowadzi profil w mediach społecznościowych o nazwie "Szczyty Afryki". Spotkanie zostało zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sernikach.
Pan Robert Gondek opowiedział uczniom o swojej pasji do podróży i fotografii oraz o fascynujących przygodach, jakie przeżył podczas wypraw do Afryki. Największym zainteresowaniem cieszyła się jego opowieść o Wielkiej Afrykańskiej Piątce, do której należą: lew, słoń, nosorożec, bawół i lampart. Uczniowie z zapartym tchem słuchali historii o spotkaniach z tymi majestatycznymi zwierzętami.
Podczas prezentacji pan Robert wprowadził również uczniów w podstawy języka suahili, ucząc ich kilku prostych słów i zwrotów. Dzieci z entuzjazmem powtarzały nowe wyrazy i cieszyły się z możliwości nauki egzotycznego języka.
Po zakończeniu spotkania, uczniowie mieli możliwość zakupu pięknych zdjęć wykonanych przez pana Roberta oraz drobnych upominków przywiezionych z Afryki.
Spotkanie z panem Robertem Gondkiem było niezwykle inspirujące i edukacyjne, a uczniowie z pewnością długo będą wspominać tę wyjątkową lekcję geografii i przyrody. Dzięki takim inicjatywom młodzi ludzie mogą poszerzać swoje horyzonty i rozwijać zainteresowania związane z podróżami i ochroną przyrody.
5
Świąteczny Kiermasz Ciast
Dnia 12 grudnia odbył się w naszej szkole Świąteczny Kiermasz Ciast. Pyszne smakołyki upieczone przez rodziców i uczniów cieszyły się ogromnym powodzeniem. Chcielibyśmy z całego serca podziękować wszystkim, którzy przynieśli ciasta. Dziękujemy również wszystkim którzy zakupili słodkości na kiermaszu. Zaangażowanie uczniów i rodziców przerosło nasze oczekiwania. Zebrane pieniądze zostały przekazane na akcje charytatywne organizowane w naszej szkole. Przygotowane paczki zostaną przekazane osobom potrzebującym z obrębu naszej gminy. Nasze akcje pokazały, że w naszej małej społeczności mamy wielu ludzi o Wielkim Sercu i że razem możemy osiągnąć bardzo dużo.
3
"Na spotkanie baśni..."
W poniedziałek 16 grudnia 2024 roku, uczniowie kółka teatralnego naszej szkoły zaprosili nas na wyjątkową podróż do świata baśni. Przedstawienie pt. "Na spotkanie baśni..." zachwyciło publiczność, przenosząc nas do magicznego świata, gdzie rzeczywistość spotyka się z fantazją.
W rolach głównych wystąpili uczniowie klas IV-VI, którzy z dużym zaangażowaniem wcielili się w postacie znane z klasycznych bajek. Na scenie pojawiła się Królowa Śniegu, która zapraszała gości z bajek. Można było zobaczyć Pinokia, pełnego energii i chęci do odkrywania świata. Czerwonego Kapturka, który odważnie stawiał czoła Wilkowi. Pippi Långstrump, nieustraszoną dziewczynkę z warkoczykami, która wprowadziła wszystkich w dobry humor swoją piosenką. Kota w Butach, który jak zawsze był sprytny i pełen elegancji. Wróżki dodały przedstawieniu iskrzącego się uroku i tajemniczości.
Przedstawienie było pełne dynamicznych scen, muzyki i kolorowych kostiumów. Uczniowie zaprezentowali nie tylko swoje umiejętności aktorskie, ale także zdolności taneczne i wokalne. Było to owocem ciężkiej pracy pod czujnym okiem pani Małgorzaty Krzewskiej, która reżyserowała spektakl.
Publiczność, składająca się z nauczycieli i uczniów, nagrodziła młodych aktorów gromkimi brawami. Nie zabrakło wzruszeń i uśmiechów, a dzieci z dumą przyjmowały gratulacje i pochwały za swoje występy.
Przedstawienie przypomniało nam, jak ważne są marzenia i wyobraźnia w życiu każdego z nas. Gratulujemy wszystkim młodym artystom oraz organizatorom za stworzenie tak pięknego i niezapomnianego widowiska.
Życzymy kółku teatralnemu dalszych sukcesów i czekamy na kolejne wspaniałe spektakle! To przedstawienie z pewnością zapadnie w pamięć wszystkim uczestnikom i widzom jako magiczny moment, który pokazuje, jak siła wyobraźni i pasji może łączyć ludzi w każdym wieku.
Kółko teatralne powstało w ramach realizacji projektu ,,Fundusze Europejskie dla Lubelszczyzny 2021-2027”. Celem zajęć jest rozwijanie talentów i umiejętności artystycznych dzieci oraz promowanie kreatywności i współpracy wśród młodych uczniów. Dzięki wsparciu unijnemu, uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w dodatkowych zajęciach teatralnych, które pozwoliły im odkryć i rozwijać swoje pasje.
7
U przedszkolaków już święta
Klimat Świąt Bożego Narodzenia można było poczuć podczas warsztatów bożonarodzeniowych, 17 grudnia w oddziale przedszkolnym naszej szkoły.
Rodzice z dziećmi z zapałem wykonywali wieńce bożonarodzeniowe, którymi udekorują domy.
Wspólna twórczość w atmosferze zabawy, zaangażowanie, przeżyte emocje, a co najważniejsze czas, który dzieci spędziły z rodzicami to bardzo cenne doświadczenie dla obu stron. Zachęcamy do jak najczęstszych zabaw plastycznych w domu. Budują one wzajemną więź, rozbudzają wyobraźnię i są okazją do wzajemnego, głębszego poznania.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie i wspólnie spędzony czas.
1
Zwiedzanie lotniska
17 grudnia 2024r. uczniowie klasy VII i VIII ze szkół podstawowych w Brzostówce i w Nowej Woli zwiedzali port lotniczy Lublin. Wyjazd odbył się w ramach projektu ,,Szanse rozwojowe szkół podstawowych w Gminie Serniki" w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Opiekunami wycieczki były panie A. Dobrzyńska i A. Paluch. Podczas wycieczki uczniowie mogli zobaczyć elementy infrastruktury portu lotniczego w strefie ogólnodostępnej i zastrzeżonej. Zostali zapoznani z pracą lotniska i elementami ,,ścieżki pasażera’’ poprzez przejście przez kontrolę bezpieczeństwa. Uczniowie zwiedzali bazę Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej i Bazę Techniczno-Garażową. Najważniejszym punktem wycieczki było obserwowanie startu i lądowania samolotu oraz jego obsługi na płycie lotniska. Pomimo kapryśnej pogody humor wszystkich dopisywał. Na koniec uczestnicy wycieczki ogrzewali się przy ciepłym obiedzie w restauracji, ,Karuzela smaków’’ w Świdniku. W ramach wycieczki uczestnicy zdobyli dużo wiedzy i nowych doświadczeń.
13
MISTRZOSTWA POWIATU DZIEWCZĄT W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM
W dniu 16 grudnia 2024 roku w Szkole Podstawowej w Łucce odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców w kategorii Igrzyska Dzieci. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta: Julia Adamczyk z klasy VI i Dominika Adamczyk z klasy III. Po rozegraniu wszystkich meczów dziewczęta ukończyły zawody na I miejscu, a tym samym awansowały do mistrzostw rejonu, który odbędzie się w lutym. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie.
Gratulujemy osiągniętego wyniku oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Orzeł Matematyczny
W dniu 12 grudnia 2024 roku w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs "Orzeł Edukacji Matematycznej", w którym wzięła udział klasa II i III. Konkurs miał na celu rozwijanie umiejętności matematycznych wśród uczniów oraz promowanie zainteresowania tą dziedziną nauki.
Do konkursu przystąpiło 10 uczniów, którzy wykazali się dużym zaangażowaniem i starannością
w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Każdy z uczestników miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie logicznego myślenia, a jednocześnie popularyzował naukę przez zabawę.Obecnie czekamy na wyniki. Bez względu na ostateczne noty, wszyscy uczestnicy już teraz zasługują na ogromne uznanie za swoje wysiłki i pasję do matematyki.
MISTRZOSTWA GMINY W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM KLAS IV-VI
W dniu 11 grudnia 2024 roku w Szkole Podstawowej w Woli Sernickiej odbyły się Mistrzostwa Gminy w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców w kategorii Igrzyska Dzieci. W zawodach udział wzięły drużyny ze wszystkich szkół naszej gminy Turniej został rozegrany systemem "każdy z każdym" w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. W kategorii dziewcząt zgłosiło się trzy drużyny a w kategorii chłopców pięć.
Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta: Julia Adamczyk i Dominika Adamczyk, które zajęły I miejsce oraz chłopcy: Szymon Siepsiak, Kacper Waśkowicz i Bartłomiej Misztal, którzy ukończyli zawody na II miejscu.Drużyna dziewcząt będzie reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowych w Łucce.
Gratulujemy zawodnikom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych!3
Olimpiada Biologiczna
W środę 11 grudnia 2024 odbyła się Olimpiada Biologiczna. Organizatorem naukowych potyczek był Wójt Gminy Serniki, Pan Paweł Woźniak. Do rywalizacji przystąpiło piętnaścioro młodych pasjonatów biologii z terenu całej gminy. Naszą szkołę reprezentowały trzy osoby: Maja Sadura z klasy VIII, Michał Derkacz i Jakub Jankowski z klasy VII. Maja zajęła czwarte miejsce, natomiast Michał uplasował się na piątej pozycji.
Gratulujemy!
Wizyta Mikołaja w naszej szkole
- 6
MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA
W dniu 10 grudnia 2024 roku w naszej szkole odbył się konkurs głośnego czytania dla uczniów klas I-III. Wydarzenie to miało na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów oraz rozwijanie ich umiejętności w zakresie płynnego i wyrazistego czytania. Nad przebiegiem konkursu czuwali wychowawcy klas: pani Anita Dobrzyńska, pani Dorota Misztal i pani Anna Sobolewska. Pani dyrektor Małgorzata Krzewska powitała wszystkich zgromadzonych, przedstawiając cel konkursu oraz zachęcając do wspólnego kibicowania swoim kolegom.
Do konkursu przystąpiło 20 kandydatów z klas I-III. Chętni uczniowie przygotowali dowolny
tekst (np. fragment bajki, baśni, wiersza itp.) i prezentowali go przed grupą w czasie 1 minuty.Po burzliwych obradach jury, które wspomogła pani Ewa Kowlaczyk ogłosiło zwycięzców. W każdej klasie został wyłoniony „Mistrz pięknego czytania”, który otrzymał dyplom i nagrodę, a pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.
Wyniki konkursu:
- Klasa I: Natalia Jakubczak ,
- Klasa II: Michał Ochal,
- Klasa III: Iga Wnuczek.
Konkurs głośnego czytania klas I-III okazał się wielkim sukcesem. Uczniowie wykazali się doskonałymi umiejętnościami czytelniczymi i dużym zaangażowaniem. Dzięki takim inicjatywom, nasza szkoła aktywnie promuje czytelnictwo oraz rozwija pasje swoich uczniów. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy laureatom.
12
Mikołajkowa wycieczka do Lublina
W dniu 4 grudnia uczniowie klas IV-VIII pod opieką pani Anety Pęksy, pani Izabeli Łukasiewicz i pani Jolanty Frączek uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Tym razem nasi podopieczni poznali nową formę aktywności – kręgle i obejrzeli film Vaiana 2. Ostatnim punktem wycieczki był MacDonald.
Gra w kręgle, to świetny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. Jest to sport rekreacyjny dla kobiet oraz mężczyzn w każdym wieku ponieważ w małym stopniu obciąża stawy i nasze mięśnie. Poprawia także sprawność naszego układu krążenia. Jest to świetna aktywność fizyczna na zimne dni. Gra w kręgle poprawia naszą koncentrację, samopoczucie, równowagę i skupienie. Co ciekawe w ciągu około 1h można spalić ok. 500 kalorii.
Cały dzień spędziliśmy aktywnie i wesoło po południu zadowoleni wróciliśmy do domu.
6
Udział w XXVI Powiatowym Konkursie Plastyczno-Literackim "Opowieści Wigilijne 2024"
Grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w konkursie plastycznym i literackim organizowanym przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie. Tematyka konkursu to refleksje dotyczące wartości chrześcijańskich i uniwersalnych /tj. rodziny, wiary, poczucia wspólnoty i solidarności społecznej, itp., kultywowanie tradycji i obrzędowości Bożego Narodzenia, okresu świąteczno-noworocznego.
Poniżej prezentujemy prace plastyczne wykonane przez uczniów z klas od IV do VII.
4