• Zbiórka darów dla ofiar powodzi

• W związku z dramatyczną sytuacją powodziową w południowej Polsce, Polski Czerwony Krzyż (PCK) rozszerza działania ratunkowe i uruchamia specjalną zbiórkę na rzecz ofiar żywiołu.

Szkolne Koło PCK w naszej szkole przyłącza się do akcji!

Zachęcamy do wsparcia zbiórki rzeczowej.

Zbieramy cztery kategorie produktów:

- woda pitna,

- żywność długoterminowa,

- artykuły higieniczne,

- środki czystości.

Chętne osoby mogą przynieść wymienione produkty do klasy I (parter) lub klasy III (I piętro).

Zbiórka trwa do 27 września 2024 roku (piątek).

Liczymy na Wasze wsparcie! Dziękujemy.

• Pokaz pierwszej pomocy

• 17 września w naszej szkole odbył się pokaz pierwszej pomocy dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy 1-3 przeprowadzony przez firmę MD Medica z Lubartowa.

Ratownicy medyczni Pan Grzegorz i Pan Bartek przekazali dzieciom wiedzę teoretyczną, następnie odbyły się ćwiczenia praktyczne. Uczniowie układali poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej następnie uczyli się uciskać klatkę piersiową na fantomie, bandażować kończyny po urazach, zakładali kołnierz  ortopedyczny do usztywnienia kręgosłupa. Chętni uczniowie byli unieruchomieni i przypięci pasami na desce ratunkowej.

Na koniec wszyscy łącznie z najmłodszymi przedszkolakami oglądali wyposażenie karetki. Dzieci bardzo chętnie brały udział w ćwiczeniach ratujących życie i zdrowie.

• Akcja Sprzątanie Świata 2024

• Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Sprzątnie Świata – Polska 2024”. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: “Na straży czystej ziemi. Od 1994 roku.”

Finał akcji przypada w dniach 20-22 września 2024 roku, jednak działania prowadzone są przez cały wrzesień. Uczniowie naszej szkoły pod opieka wychowawców zadbali o uprzątnięcie najbliższej okolicy 13 września 2024 roku.

Głównym celem Akcji Sprzątania Świata jest promocja idei nieśmiecenia w naturze oraz promowanie selektywnej zbiórki odpadów.

• Narodowe Czytanie 2024

• 10 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, które odbyło się już po raz 13. Poświęcone było "Kordianowi" Juliusza Słowackiego.

"Kordian", jeden z najważniejszych polskich dramatów romantycznych, powstał na emigracji po klęsce powstania listopadowego. Opowiada historię nieudanego zamachu na cara i podejmuje próbę oceny upadku powstania. Główny bohater przechodzi przemianę, dojrzewa do czynu i gotowy jest zginąć za ojczyznę.

Akcja Narodowe Czytanie co roku jednoczy rodaków w setkach miejsc Polski i świata. Wspólne czytanie znanych utworów  umożliwia odkrywanie nowych znaczeń, ważnych dla współczesnego człowieka i wzmacnia poczucie tożsamości narodowej.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział i cieszymy się, że każdego roku znajduje się coraz więcej chętnych.

• Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2024/2025

• Beztroskie wakacje dobiegły końca. Dnia 2 września 2024 roku spotkaliśmy się, aby oficjalnie i uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny.

Na początek ks. Wojciech Kamiński odprawił Mszę Świętą w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców. Kolejno, udaliśmy sie do szkoły gdzie zabrzmiał pierwszy, symboliczny dzwonek. Pani Dyrektor Małgorzata Krzewska powitała zebranych i zaingurowała nowy rok szkolny 2024/2025. Przedstawiła również wychowawców poszczególnych klas. Uczniowie udali się do swoich sal gdzie odbyły się spotkania w gronie klasowym.

Życzmy wszystkim udanego nowego roku szkolnego :)