Aktualności

          • Goście z książkami u przedszkolaków

          • Czytanie bajek jest dla przedszkolaków wrotami do rozwijania wyobraźni, poznawania wartości. Super jest, gdy bajki czytają dzieciom Rodzice nie tylko w domu, gdy mogą i chcą poświęcić swój czas na czytanie opowiadań kolegom i koleżankom swojego dziecka w przedszkolu. Grupę najmłodszych dzieci w naszej szkole, w drugim semestrze tego roku szkolnego, odwiedziły mamy niektórych przedszkolaków. Z ciekawymi książkami dzieci odwiedziła dwa razy mama Dawidka- Pani Anna Falkowicz. Pani Anna przeczytała dzieciom ulubione książki syna np. „Prezent robota Henia”, „Trzy Kaczuszki” oraz historię o konieczności podzielenia się miłością mamy z rodzeństwem pt. „Mamusiu, czy będziesz mnie dalej kochać?”. Mama Wojtka – Pani Dorota Misztal zaprezentowała przygody dwóch wiewiórek- Cyryla i Błażeja, które nie chciały się dzielić.  Pani Jagoda Waśkowicz- mama Mikołaja przeczytała dzieciom bajkę pt. „Tomcio Paluch” bardzo pięknie ilustrowaną.

            Serdecznie dziękujemy mamom za poświęcony przedszkolakom czas i wspólne czytanie.

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026

          • Zapraszamy uczniów oraz rodziców na uroczyste zakończenie roku szkolnego, które odbędzie się

            26 czerwca 2026 r.

            Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Brzostówce o godzinie 9.00, po której odbędzie się część ogólna w szkole, a następnie spotkania uczniów z wychowawcami w klasach.

            Dowóz uczniów:

            • autobus z Wólki Zawieprzyckiej – godz. 8.30,
            • autobus powrotny – około godz. 11.30–12.00.

            Serdecznie zapraszamy!

          • Budujemy nasze relacje z szacunkiem i empatią

          • W ramach szkolnej akcji „Budujemy nasze relacje z szacunkiem i empatią” trwającej od 15 do 22 czerwca, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas 1–7 uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach filmowych połączonych z krótką pogadanką na temat wzajemnego szacunku, empatii i budowania dobrych relacji z innymi.

            Oddział przedszkolny obejrzał film pt. „W rytmie dżungli”, uczniowie klas 1–3 film pt. „W obcej skórze”, natomiast uczniowie klas 4–7 obejrzeli film „Skrzat. Nowy początek”. Poruszane w filmach treści stały się inspiracją do rozmów o życzliwości, akceptacji, zrozumieniu drugiego człowieka oraz właściwych postawach w codziennych sytuacjach.

            Podczas seansów dzieci mogły poczuć się jak w prawdziwym kinie, ponieważ oglądaniu filmów towarzyszył popcorn. Uczniowie z dużym zainteresowaniem śledzili losy bohaterów, aktywnie uczestniczyli w rozmowach i chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

            Akcja została przygotowana przez pedagoga specjalnego Agnieszkę Paluch oraz psychologa szkolnego Modestę Majchrzak. Ta forma zajęć bardzo spodobała się dzieciom i była doskonałą okazją do połączenia nauki ważnych wartości z przyjemnie spędzonym czasem.

          • Występy podczas Rodzinnego Pikniku Kajakowego

          • Dnia 21 czerwca 2026 roku podczas Rodzinnego Pikniku Kajakowego w Sernikach odbył się "Koncert dla rodziny". Podczas tej części imprezy swoje umiejętności wokalne zaprezentowało pięć dziewcząt z naszej szkoły: Jluia Adamczyk, Estera Budzyńska, Joanna Jakóbczak, Marta Kuśpit, Inga Osińska. Nasze wokalistki Przygotowywały się "pod czujnym uchem" pana Adama Krzewskiego.

          • Wycieczka w Góry Świętokrzyskie 

          • Wycieczka odbyła się w dniach 16-17. czerwca b.r. i była zorganizowana oraz opłacona z funduszy w ramach realizacji unijnego projektu: Szanse rozwojowe szkół podstawowych w Gminie Serniki. Program wycieczki obejmował: spacer edukacyjny na Święty Krzyż / Łysą Górę (geologia, gołoborza, przyroda),  galerię widokową na gołoborzu Łysa Góra, zwiedzanie Jaskini Raj, Centrum Nauki Leonardo da Vinci,  Zespół Pałacowo – Parkowy w Podzamczu Chęcińskim oraz  Park Legend w Nowej Słupi. Oprócz wniesionych wartości edukacyjnych, wycieczka była była też świetną formą integracji uczniów klas 4-8, ponieważ prawie wszyscy uczniowie tych klas wzięli w niej udział. Organizatorzy wyjazdu zapewnili, oprócz edukacji,  wyśmienite wyżywienie w formie: śniadania, obiadu, suchego prowiantu oraz kiełbasek z grilla. Dziękujemy bardzo! 

          • Z wizytą u Pana Sowa

          • 18 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I odwiedziły Ekologiczne Gospodarstwo u Pana Sowa w Brzostówce. Pani Bożena – gospodyni gospodarstwa – przywitała dzieci serdecznym uśmiechem i radością. Przygotowała dla gości nasiona słonecznika i doniczki, które dzieci napełniały ziemią i siały w nich nasiona tego oleistego kwiatu. Pani Bożena posiada bardzo okazałą kolekcję dużych i małych figurek sów. Ceramiczne, porcelanowe, metalowe, szklane z drewna i plastiku oraz maskotki zostały przygotowane przez Panią Bożenę do następnego zadania dla dzieci. Każda sowa miała znaleźć miejsce w ogródku obok pracowni. Dzieci z radością szukały nowego miejsca w ogrodzie, a każdy chciał odnaleźć dla swojej sowy jak najpiękniejsze i najbardziej wyjątkowe miejsce. Dzieci z zaangażowaniem spacerowały po ogrodzie, zaglądały między krzewy, pod drzewka, aby znaleźć idealny zakątek. Po ustawieniu figurek z dumą prezentowały swoje wybory kolegom i koleżankom, tworząc wspólnie „Sowi Zakątek” – pełen kolorów, pomysłów i dziecięcej wyobraźni.

            Dzieci otrzymały od gospodyni ołówek, którym obiecały narysować dla Pani Bożenki piękne rysunki na pamiątkę spotkania.

            Wspólna wycieczka dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych emocji, nowych doświadczeń i wiedzy

            o przyrodzie, a także wzmocniła współpracę i integrację między grupami.

            Bardzo dziękujemy Pani Bożenie za poświęcony czas, przygotowane zadania i serdeczny uśmiech.

          • Praktyczny egzamin na kartę rowerową

          • W dniu 12 czerwca 2026 r. uczniowie kl. IV Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzostówce przystąpili do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Po raz pierwszy egzamin odbył się na naszej nowej hali sportowej.

            Egzamin składał się z dwóch części.

            1. Część teoretyczna odbyła się w dniu 16 maja 2026.

            Było to sprawdzenie wiadomości w formie testu jednokrotnego wyboru. Pytania dotyczyły: ogólnej znajomości przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych i zasad ruchu drogowego obowiązujących pieszych i rowerzystów, zasad przejazdu przez skrzyżowania, udzielania pierwszej pomocy medycznej. Wszyscy uczniowie zaliczyli część teoretyczną i przystąpili do egzaminu praktycznego.

            2. Część praktyczna odbyła się w dniu 12 czerwca 2026 roku i polegała na ocenie ucznia kierującego rowerem wykonującego następujące zadania egzaminacyjne:

            • płynne ruszanie z miejsca;
            • jazda do przodu po prostej, slalomem i łukach w kształcie cyfry 8 (tzw. „ósemki”);
            • jazda po wyznaczonym torze i sygnalizowanie zmian kierunku jazdy;
            • prawidłowe hamowanie i zatrzymywanie pojazdu w wyznaczonych miejscach, właściwe reagowanie na znaki i sygnały drogowe.

            Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem egzaminu czuwał –  aspirant Andrzej Ochalski, dyrektor szkoły – Małgorzata Krzewska, oraz nauczyciel techniki – Aneta Pęksa. Egzamin na kartę rowerową zaliczyli pozytywnie wszyscy uczniowie klasy IV.

          • Truskawkowe smakołyki w klasach I i II

          • Czerwiec to czas, kiedy w naszych miejscowościach dojrzewają pyszne i zdrowe truskawki. Korzystając z sezonu na te wyjątkowe owoce, uczniowie klas I i II uczestniczyli w zajęciach kulinarnych, podczas których samodzielnie przygotowywali zdrowe przekąski i napoje.

            Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne owoce i produkty. Zanim przystąpiły do pracy, starannie umyły i przygotowały wszystkie składniki. Uczniowie klasy I wykonali kolorowe i smaczne szaszłyki z truskawek oraz bananów. Natomiast uczniowie klasy II przygotowali pyszne koktajle: truskawkowy, truskawkowo-mleczny oraz truskawkowo-bananowo-mleczny.

            Podczas zajęć dzieci z dużym zaangażowaniem kroiły owoce, komponowały swoje przekąski i przygotowywały napoje. Była to nie tylko doskonała okazja do rozwijania samodzielności i umiejętności kulinarnych, ale także do promowania zdrowych nawyków żywieniowych.

            Na zakończenie wszyscy z apetytem degustowali przygotowane przez siebie przysmaki. Truskawkowe zajęcia sprawiły uczniom wiele radości i pokazały, że zdrowe jedzenie może być nie tylko wartościowe, ale również bardzo smaczne.

          • Dzień Rodziny w naszej szkole

          • 11 czerwca w naszej szkole odbył się wyjątkowy Dzień Rodziny. Była to doskonała okazja do wspólnego świętowania, integracji oraz wyrażenia wdzięczności rodzicom za ich codzienną troskę, miłość i wsparcie.

            Podczas części oficjalnej swoje talenty zaprezentowały dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I–III. Mali artyści przygotowali bogaty program artystyczny, w którym nie zabrakło wzruszających wierszyków, radosnych piosenek, barwnych tańców oraz zabawnych scenek przedstawiających życie rodzinne. Dzieci z wielkim zaangażowaniem występowały przed licznie zgromadzoną publicznością, a ich występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

            Szczególnym momentem uroczystości były serdeczne życzenia i ciepłe słowa skierowane do rodziców. Głos zabrała również pani dyrektor, która złożyła wszystkim rodzicom najserdeczniejsze życzenia. Następnie wszyscy wspólnie odśpiewali tradycyjne „Sto lat” dla rodziców.

            Najmłodsi obdarowali swoich miłych gości własnoręcznie wykonanymi upominkami.

            Po części artystycznej rozpoczęła się część rekreacyjna przygotowana przez Radę Rodziców. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchańce, przy których zabawie towarzyszyła muzyka. Nie zabrakło również kiełbasek pieczonych przy ognisku. Prawdziwym hitem okazał się popcorn, po który ustawiła się długa kolejka chętnych.

            Dzień Rodziny upłynął w radosnej, rodzinnej atmosferze. Dziękujemy wszystkim, na czele z Radą Rodziców, którzy zaangażowali się w organizację tego wyjątkowego wydarzenia, a rodzicom życzymy wielu powodów do dumy i codziennej radości ze swoich dzieci.

          • Zaklęty las - teatr, który zmienia nawyki

          • W dniu 9 czerwca 2026 r. w naszej szkole gościł Teatr Magiczna Scena z Krakowa z przedstawieniem „Zaklęty las”. Spektakl wciągnął młodych widzów w barwną i pełną przygód opowieść o niesfornym rodzeństwie - Frani i Mai. Podczas zabawy dochodzi do kłótni między rodzeństwem i przypadkowo rozdzierają mapę na dwie części. Frania i Maja postanawiają, że każda z nich pójdzie drogą według swojej części mapy, żeby sprawdzić dokąd ich zaprowadzi. Niestety będąc w środku lasu Frania gubi swoją połowę mapy. Wpada w panikę ponieważ nie wie gdzie dokładnie się znajduje i którędy ma wrócić do domu. Miotając się pomiędzy drzewami trafia na domek z tablicą zakazu wstępu, ale weszła do środka. Okazało się, że mieszka tam urocza wiedźma o imieniu Grażyna która w swoim ADHD nie kontroluje czystości i porządku. Okazuje się także, że Grażyna ma bardzo małą wiedzę na temat szkodliwości alkoholu. Gdyby nie nagłe pojawienie się dziewczynki mogłaby popełnić duży błąd. W pewnym momencie w całym tym bałaganie dochodzi do przypadkowego zamienienia Franki w jednorożca. Aby odczarować dziewczynkę i pozwolić jej bezpiecznie wrócić do domu, Frania i Wiedźma muszą połączyć siły. Kluczowa w tym okażę się wiedza o zdrowym odżywianiu i aktywność ruchowa czyli sprawy o których Wiedźma Grażyna nie ma zielonego pojęcia

            Przedstawienie łączyło elementy humoru, magii i napięcia z ważnym przesłaniem edukacyjnym. Postać wiedźmy Grażyny, choć urocza, ukazała brak wiedzy o porządku, zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej, co stało się punktem wyjścia do wspólnej pracy bohaterek nad odczarowaniem Frani. W trakcie przygody dzieci obserwowały, jak współpraca, odpowiedzialne wybory i proste nawyki zdrowotne pomagają rozwiązać problem i bezpiecznie wrócić do domu.

            Spektakl poruszał istotne wartości wychowawczo‑profilaktyczne. W przystępny i dostosowany do wieku sposób przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, promowano aktywność fizyczną i zdrowy styl życia, zwrócono uwagę na wpływ światła niebieskiego na wzrok dzieci, omówiono zagrożenia związane z otyłością oraz szkodliwość nadmiaru słodyczy i fast foodów, a także uświadomiono ryzyko sięgania po alkohol i inne substancje odurzające. Wszystkie te treści zostały wplecione w fabułę tak, aby dzieci mogły je łatwo zrozumieć i zapamiętać.

            Przedstawienie obejrzały dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I–IV. Barwna scenografia, żywe postacie i interaktywne momenty sprawiły, że wydarzenie było nie tylko atrakcyjne artystycznie, ale też wartościowe wychowawczo.

          • Wieczorek pożegnalny klasy 8

          • W środę, 3 czerwca b.r. uczniowie klasy 8, bawili się na wieczorku pożegnalnym wraz z zaproszonymi gośćmi: nauczycielami oraz koleżankami i kolegami z klasy 7.  Wieczorek został zorganizowany przez rodziców, którym dzieci są bardzo wdzięczne i gorąco dziękują.

            Bal rozpoczęto polonezem, przygotowanym pod kierunkiem p. Anety Pęksy. Następnie były podziękowania, zdjęcia, poczęstunek i świetna zabawa. Wszyscy w pięknych, uroczystych strojach prezentowali się bardzo elegancko i dostojnie. 

            Wszystkim  rodzicom i gościom dziękujemy za przemiły wieczór.

          • Wycieczka do Edukacyjnego Parku Rozrywki „Farma Iluzji” w Trojanowie

          • Dnia 8 czerwca 2026 roku uczniowie klas I–III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyli w niezwykłej wycieczce do Edukacyjnego Parku Rozrywki „Farma Iluzji” w Trojanowie. Podróż odbyła się autokarem, a nad bezpieczeństwem i dobrą atmosferą podczas wyjazdu czuwały panie: Anita Dobrzyńska, Dorota Misztal, Marta Sagan, Anna Sobolewska oraz Edyta Sowisz-Stolarek.

            „Farma Iluzji” okazała się miejscem pełnym niesamowitych atrakcji, które dostarczyły dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Uczestnicy wycieczki mieli okazję odkrywać tajemnice iluzji optycznych, zwiedzać Tunel Zapomnienia, Latającą Chatę Tajemnic oraz Muzeum Iluzji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również Labirynt Luster, Zakręcony Domek i liczne eksponaty pozwalające poznać fascynujący świat złudzeń i nauki poprzez zabawę.

            Nie zabrakło także aktywności na świeżym powietrzu. Dzieci korzystały z placów zabaw, zjeżdżalni, kolejek oraz innych atrakcji rekreacyjnych dostępnych na terenie parku. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i spędzić czas w radosnej atmosferze.

            W trakcie pobytu uczestnicy zjedli smaczny obiad, który dodał wszystkim energii do dalszego odkrywania parku i korzystania z kolejnych atrakcji.

            Wycieczka była nie tylko doskonałą okazją do zabawy, ale również do nauki. Dzieci rozwijały swoją samodzielność, uczyły się odpowiedzialności za własne rzeczy oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas wyjazdu. Wspólne przeżycia sprzyjały integracji uczniów i przedszkolaków, wzmacniały koleżeńskie relacje oraz uczyły współpracy w grupie.

            Pełni wrażeń, uśmiechnięci i bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy autokarem do szkoły. To był wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

          • Dzień Roweru u przedszkolaków

          • 3 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień Roweru. Celem świętowania było promowanie tego ekologicznego, niedrogiego środka transportu, dzięki któremu możemy prowadzić zdrowy tryb życia. Już od samego rana dzieci nie mogły  doczekać się wyjścia na halę sportową i pochwalenia się swoimi umiejętnościami jazdy na rowerze czy hulajnodze.

            Na wstępie dzieci uczestniczyły w rozmowie kierowanej na temat budowy roweru, bezpieczeństwa na rowerze – znaczeniu kasku. Zanim przedszkolaki wprowadziły swoje maszyny w ruch przystąpiły do rozgrzewki, naśladując jazdę, hamowanie, skręcanie i utrzymywanie równowagi oraz rozgrzania swoich mięśni. Na hali sportowej  dzieci poruszały się po wyznaczonym przez znaki drogowe torze oraz wykazywały się umiejętnościami jeżdżąc slalomem między pachołkami i tworząc ósemki. Cała zabawa przebiegała z zachowaniem przez dzieci szczególnej ostrożności.

            Dzieci w tym dniu poznały również historię powstania roweru od drewnianej maszyny do biegania, welocypedu, bicykla aż do specjalistycznego roweru górskiego. Dużym zaskoczeniem dla dzieci była wiadomość, że osoby niepełnosprawne ruchowo też mogą poruszać się rowerem, który wprowadzany jest w ruch za pomocą rąk. Obejrzały również film o jedynym w Europie Muzeum Nietypowych Rowerów prowadzonym przez Pana Józefa Majewskiego w miejscowości Gołąb koło Puław. 

            Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał dyplom i podziękowanie za udział w zabawach rowerowych.

          • Chrupiące bułeczki u przedszkolaków

          • Z okazji Dnia Bułki przedszkolaki zaprosiły Panią Ewę Kowalczyk z Gminnej Biblioteki Publicznej w Sernikach na zajęcia biblioteczno- kulinarne.

            Spotkanie rozpoczęło się od przekazania ważnych informacji o mące.  Skąd się ona właściwie bierze? Jak kiedyś uprawiano zboże, a jak robi się to dziś? Co się dzieje w młynie? Czym różnią się mąki i dlaczego te ciemniejsze są zdrowsze? Jakie pieczywo je się w różnych zakątkach świata i dlaczego trzeba unikać takiego, które ma w składzie konserwanty? Dzieci z dużym skupieniem słuchały tekstu książki pt. „Wiem co jem- chlebek”- N. Gouny, F. Laurent, K. Grzyb. Niejednokrotnie podawały stosowne przykłady ze swoich doświadczeń z wypiekami, zbożem, czy maszynami, którymi posługują się rolnicy uprawiający zboże.

            Po części wstępnej- bibliotecznej dzieci z zapałem przeszły z Panią Ewą do części kulinarnej to jest do przygotowywania ciasta na bułki. Mieszały i wsypywały różne składniki na ciasto, a po wyrośnięciu ugniatały i formowały swoje bułeczki. Z wielką niecierpliwością  czekały na chwilę, kiedy można było przynieść wypieki z kuchni do sali przedszkolnej i zasiąść do wspólnego degustowania pyszności. To był pyszny dzień.

            Dziękujemy Pani Ewie Kowalczyk za przekazanie tak cennych informacji i poświęcony dzieciom czas.

          • Biblioteczny maj w naszej szkole

          • Maj jest miesiącem książek i czytelnictwa, więc promotorzy w osobach bibliotekarzy i nauczycieli dwoją się i troją, aby zachęcić do sięgania po książkę  już najmłodszych czytelników.W naszej szkole wzięliśmy udział w działaniach bibliotecznych, które zawierały różnorodne aktywności zainspirowane konkretnymi pozycjami książkowymi. Składalismy papier metodą origami z iście japońską precyzją, malowaliśmy obrazy jak natchnieni artyści, a także podejmowaliśmy próby pisania piórem, niczym średniowieczni mnisi. Zwieńczeniem najpiękniejszego miesiąca w roku była akcja "Czytanie na polanie", która zmotywowała naszych najmłodszych kolegów do zabawy z książką na świeżym powietrzu.

          • Zakończenie akcji „Gorączka Złota”

          • Zakończyliśmy udział w akcji „Gorączka Złota” organizowanej przez Szkolne Koło PCK. Zebrane monety zostały przekazane do Powiatowego Oddziału PCK, skąd trafią jako wsparcie finansowe dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

            Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i okazane serce. Łącznie udało nam się zebrać 23,5 kilograma monet.

          • Wycieczka turystyczno-krajoznawcza Wrocław - Praga

          •        W dniach 25 -27 maja 2026 r. odbyła się szkolna wycieczka, w której  uczestniczyli uczniowie klas IV – VIII pod opieką p. Beaty Plewki, p. Teresy Lejkowskiej i p. Jolanty Frączek. W wycieczce wzięło udział 33 uczniów naszej szkoły. W jej programie było: zwiedzanie Rynku Starego Miasta we Wrocławiu oraz Panoramy Racławickiej- monumentalnego panoramicznego obrazu, przedstawiającego wygraną przez Polaków bitwę z Rosjanami,  zwiedzanie Pragi - klasztoru na Strachowie z zabytkową biblioteką (z zewnątrz), Wzgórza Hradczany z zamkiem królewskim,  katedry św. Wita (wejście do środka), Złotej Uliczki, Placu Wacława–centrum kulturalno-towarzyskiego Pragi, z wieloma sklepami i restauracjami, Rynku Starego Miasta z ratuszem i zegarem astronomicznym Orloj, wykonanym na początku XV-tego stulecia oraz słynnego Mostu Karola, będącego spoiwem dwóch brzegów Wełtawy oraz adrszpaskiego skalnego miasta - jednego z najpiękniejszych skalnych miast Europy. Zapraszamy do obejrzenia  zdjęć z naszej wycieczki.

          • Wyniki rekrutacji uzupełniającej 2026/2027

          • Szanowni Rodzice,

            w związku z zakończoną rekrutacją uzupełniającą dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy I na rok 2026/2027 Komisja Rekrutacyjna po rozpatrzeniu kart zgłoszeń, które wpłynęły w okresie 04.05.2026r. do 18.05.2026r., zakwalifikowała do:

            oddziału przedszkolnego: rocznik 2022- 1 dziecko.

            Łącznie 1 dziecko.

            Listy dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego została wywieszona na drzwiach szkoły.

            Proszę o potwierdzenie woli przyjęcia kandydata w postaci pisemnego oświadczenia w terminie
            od 28 maja 2026r. do 09 czerwca 2026r. Oświadczenie można złożyć w formie papierowej
            lub elektronicznej na e-mail szkoły:
            brzostowka.szkola@wp.pl

            Przewodnicząca komisji: Anna Sobolewska